İNŞAAT

Doku İnşaat yarım asırlık geçmişi ile inşaat sektöründe tecrübe ve bilgi birikimine sahiptir. Uygulamalar daima birinci sınıf malzeme kullanılarak titiz işçilikle gerçekleştirilmiştir. Kalitenin yükselmesi amaç edinilmiştir. Teknolojiler yakından takip edilerek, sürekli uygulamalarda yeni teknolojiler uygulanmaktadır. (CE – TSE - EN ISO 9001 - 2008, OHSAS 18001 - 2007, ISO 14001 – 2004) Standartlarına uygun malzemeler kullanılıp, kalite hedefi sürekli kar hedefinin önünde tutulmaktadır.

SANAYİ

Alkor Alüminyum 35 yıllık sektörel tecrübesi bulunan Doku Grup Şirketlerindendir. İlkleri başarmanın gururu ile çağdaş teknolojik donanımı, kalitede güven ve hızlı hizmet anlayışı ile yurt dışı ve yurt içi rekabette başarılı olmayı ilklere damga vurmayı ilke edinmiştir. Amacımız; müşteri hizmetlerinde tercih edilen, kalitede güvenilen, rekabette öncü olan, ilkleri başaran firma olmaktır. Alkor Alüminyum olarak temel amacımız; daha dayanıklı, kaliteli, pratik ve estetik yaşama alanlarına yönelik ürünleri müşterilerimizin beğenilerine sunmaktır. Çevre ve insan sağlığı ile dost olan ekolojik ürünlerin, ülkemiz ve dünya insanlarının daha yüksek standartlı ürünlere uygun fiyatla ulaşabilmelerini sağlamak, temel hedeflerimizdendir. Dürüst, güler yüzlü ve modern çalışma anlayışımız ile, Türk alüminyum sektörünün gelişmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek istemekteyiz.

TİCARET

İhtiyaç duyulan ürünleri en hızlı ve en doğru bir şekilde sunmayı ilke edinmiş deneyimli bir ekiple çalışmaktadır. Projelere teknik hizmet vererek detaylı çözümler oluşturmakta,ihtiyaç duyulan tüm çalışmalarda tasarım ve teknik ekibimiz başta olmak üzere tüm çalışanıyla her türlü desteği sağlanmaktadır.Günümüzün gerekliliği olan "hizmet farklılığını" sunmayı hedefler.Sektörün ihtiyaçları ve avantajlarını yakından takip ederek herşeyin en iyisini müşterilerine sunmak için büyük bir gayretle çalışır...

TURİZM

Faaliyet gösterdiğimiz her alanda dünyanın lider firmalarından biri olmak, sosyal sorumluluk projelerimizle dünyaya değer katmak, teknolojik gelişmeleri takip edip dünyaya yeni teknolojiler sunmak.

Turizm; sosyal, kültürel ve doğal çevreyle sürekli etkileşim içinde olan ve ülke ekonomilerindeki önemi süratle artan dinamik bir sektördür. Kişi başına düşen gelirin ve refah düzeyinin artması, ulaşım ve haberleşme teknolojisindeki hız ve keşfedilmeyeni keşfetme tutkusu turizmin gelişimine ve farklılaşmasına önemli katkı sağlamaktadır. Turizmin; döviz sağlayan, yeni istihdam alanları yaratan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, siyasal bakımdan önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonların gerçekleştirilmesini kolaylaştıran nitelik kazanması, ülkelerin dikkatinin turizm üzerinde yoğunlaşmasına katkı sağlamıştır.

Sektörün Güçlü Tarafları;
Coğrafi ve doğal yapının varlığı, iklim, doğal kaynaklar, bozulmamış çevre,
Gelişme potansiyeli gösteren pazarlarda Türkiye'ye yönelik ilginin artması,
Rakip ülkelere göre daha yeni ve daha nitelikli tesislerin varlığı,
Halı, deri, konfeksiyon ve mücevher başta olmak üzere geniş yelpazede alışveriş olanağı,
İhtisaslaşmış seyahat organizatörleri ve havayolu ulaşım şirketlerinin sayılarının artması.

Doku Group Turizm Sektöründe müşteri hizmetlerinde tercih edilen, kalitede güvenilen, rekabette öncü olan, ilkleri başaran firma olmaktır.

ENERJİ

Alkor Enerji, 35 yıllık sektörel tecrübesi bulunan Doku Grup Şirketlerindendir. İlkleri başarmanın gururu ile çağdaş teknolojik donanımı, kalitede güven ve hızlı hizmet anlayışı ile yurtdışı ve yurtiçi rekabette başarılı olmayı ilklere damga vurmayı ilke edinmiştir. Amacı; müşteri hizmetlerinde tercih edilen, kalitede güvenilen, rekabette öncü olan, ilkleri başaran firma olmaktır.

Ülkemizde bilim ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte enerji ihtiyacı gün geçtikçe artmakta, gereksinimlerini karşılamak için; enerji üretiminde alternatif arayışlar içinde olmak, teknik ve ekonomik gelişmeleri yakından izlemek, enerji alanındaki gelişmeleri sürdürebilmek ve yürütebilmek kaçınılmaz olmuştur. Fosil yakıtların neden olduğu çevresel ve ekonomik etkiler neticesinde, enerji açığı yenilebilir enerji kaynaklarına yönelmiştir.

Ülkemiz sahip olduğu potansiyeli kadar güneş enerjisini oldukça eskiden beri bilen tanıyan ve bugünkü konjonktürde de bu kaynaktan en iyi istifade etmeye çalışan ülkelerden birisidir. Özellikle son yıllarda ülkemiz güneş enerji sistemleri sektöründe büyük yatırımlar yapmakta ve sektörün iyileştirilmesi adına da birçok çalışmalar yapılmaktadır. Avrupa ve diğer dünya devletlerine göre ülkemizin güneş enerjisi potansiyeli ve yıllık güneşlenme süresi oldukça fazladır.

Güneş enerjisi kullanımının son derece kolay, çevre dostu ve temiz enerji olması sebebi ile tercih edilmektedir. Güneş enerjisi geleceğin enerji kaynağı haline gelmiştir.

Yurtiçi ve Yurtdışı'nın Parlayan Yıldızı...
Yurtiçi ve Yurtdışı'nın Parlayan Yıldızı...
Yurtiçi ve Yurtdışı'nın Parlayan Yıldızı...